Večer meditační hudby (ČB)

Další kurz meditace začne 28. září v DK Metropol večerem meditační hudby, která nám dokáže zážitek meditace snadno zprostředkovat. Nabídne nám tak inspiraci s meditací začít, a proto bude po tomto úvodu následovat (bezplatný) kurz meditace. Kromě hudby se i během večera něco o meditaci dozvíte a společně vyzkoušíme alespoň jedno meditační cvičení. V případě zájmu si prozím rezervujte místo ve formuláři níže.

Datum a čas: 28.9. 19h
Místo: DK Metropol, Malá scéna, Senovážné náměstí 2, České Budějovice
Vstupné: zdarma

Přihlásit se můžete zde

Vaše údaje nikde neukládáme, nebojte!

Pro inspiraci si zde můžete poslechnout ukázku 🙂

 

Po tomto večeru je možné se zúčastnit praktického kurzu meditace. Kurz bude také zdarma a je vhodný pro úplné začátečníky, i pro ty z vás, kdo se meditovat snažíte už nějakou dobu, ale o samotě to není prostě ono. Budeme se scházet vždy v pondělí a ve čtvrtek večer. Na kurzech se snažíme vytvořit atmosféru příhodnou k meditaci a menší skupinu lidí, kteří meditují stejným způsobem. Bližší informace se dozvíte na tomto večeru. Budeme se těšit 🙂

 

Mantra & Japa

Mantra je zvláštní slovo nebo věta nesoucí s sebou skrytou sílu. Pokud mantru dokážete opakovat soustředěně a dušeplně, můžete z ní tuto sílu získat.

Sebedisciplína

Tajně víme, že bez sebedisciplíny se neobejdeme, nic nedokážeme. A přesto, když přijde na věc, najednou někam zmizí.

Pranayama – síla dechu

Pranayama je tisíciletími oveřená technika energizujícího dýchání. Pomocí Pranayámy dokážeme rozproudit a kontrolovat životní energii, která je uvnitř nás kdesi uložena.

Samota

Pocit osamocení zažilo nebo bohužel stále zažívá mnoho z nás. Možná je to náznak toho, že je na čase zaměřit svou pozornost dovnitř sebe a na chvíli neklást důraz na společenský aspekt našeho života.

Detox mysli

Stejně tak jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i své mysli.

Tělo a duch

Už ve starém Řecku se říkalo "Kalos kagathos", neboli volně přeloženo "ideál harmonie těla a ducha".

Vědomí

Na vědomí se můžeme dívat jako na proud soustředěné energie naší bytosti. Pomocí vědomí se sjednotíme s různými částmi svého bytí.

Mantra Óm

Mantra je posvátná slabika, slovo, několik slov či věta, nesoucí v sobě určitou vibraci. Aum je matkou všech manter a vysvětluje se jako tzv. bezzvuký zvuk.

Tichá noc

Když mluvíme o tichu, máme pocit, že je ticho je něco pasivního, něco jako prázdnota. Ale ticho v sobě skrývá obrovskou sílu.

Co je meditace?

“Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.” —Sri Chinmoy

Vnitřní život

Existuje svět uvnitř nás, ve kterém se ve skutečnosti odehrává hlavní část našeho života. Co nám říká starodávná moudrost je to, že co se děje uvnitř nás, to se pak projeví vně.

Ztišení mysli

Jakmile dokážeme ztišit svou mysl alespoň na několik minut a učinit ji tichou a klidnou, uvnitř nás vysvitne nový svět, který je samotným kořenem osobního rozvoje každého z nás.

Inspirace

Inspiraci potřebujeme každý z nás. Každou špetku inspirace stojí za to sdílet s ostatními, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat.