Týden meditace

V listopadu jsme si pro vás v Praze připravili týden plný workshopů a dalších akcí, které s meditací souvisí. Můžeme tak snadno nabrat novou inspiraci k prohloubení našeho vnitřního života, a nebo s meditací začít! Všechny akce jsou vhodné jak pro pokročílé, tak pro začátečníky. Vstup je vždy zdarma s nutnou předchozí registrací, abychom věděli, kolik vás asi přijde.

SEZNAM AKCÍ:
 • Zdraví & životní styl
  (po. 25.11. • 19:30h)
  Praktický seminář s jednoduchými cvičeními pro naplňující život. Součástí je i promítání krátkého dokumentu „Challenging ­impossibility“, oceněném několika filmovými cenami. Bude i vege občerstvení 🙂
 • Bhajans, Kirtan, neboli společné zpívání manter
  (út 26.11. • 19:30h)
  Zvuk posvátných manter je od pradávna jedním z nejúčinnějších způsobů, jak utišit mysl a otevřít bránu svého duchovního srdce. Zažijte atmosféru společného zpěvu manter – můžete jen poslouchat, anebo se i sami přidat! Bude i vege občerstvení 🙂
 • Přednáška Síla ticha
  (čt. 28.11. • 19:30h)
  Zábavná a inspirující přednáška Jwalanty Voelcknera z Mnichova, jehož života je meditace součástí od dětství, vypráví o tom, jak prostřednictvím síly ticha objevit sebe sama a překonat nástrahy života s úsměvem na tváři.
 • Cesty ke štěstí
  (pá. 29.11. • 19:30h)
  Mantry, jednoduchá cvičení a základní klíče k nalezení štěstí podle čtyř duchovních tradic – učení Upanišad, Bhagavadgíty, buddhismu a křesťanství.
 • Společná meditativní malba
  (so. 30.11. • 14:00h)
  Neformální workshop, který vám hravou formou pomůže objevit malíře ve vašem srdci. Zažijete znovu radost ze spontánní tvořivosti a vyzkoušíte si zachytit bohatý a inspirující svět svého nitra.

Všechny akce kromě čtvrteční přednášky, která bude v centru města (Karlovy lázně), se konají v našem krásném a útulném meditačním centru poblíž metra Kobylisy.

PŘIHLÁSIT SE MŮŽETE ZDE


Zdraví & životní styl (po. 25.11.)Společné zpívání manter (út 26.11.)Síla ticha (čt. 28.11.)Cesty ke štěstí (pá. 29.11.)Meditativní malba (so. 30.11.)

Vaše údaje nikde neukládáme, nebojte!

Pokud bude dostatečný zájem, bude po tomto týdnu následovat měsíční kurz meditace. Na kurzech se snažíme vytvořit atmosféru příhodnou k meditaci a skupinu lidí, kteří meditují stejným způsobem. vyzkoušíme různá koncentrační a meditační cvičení, budeme mluvit o zdravém životním stylu, vnitřní disciplíně a důležitosti fyzické zdatnosti pro naši vnitřní duchovní zdatnost.

 

Mantra & Japa

Mantra je zvláštní slovo nebo věta nesoucí s sebou skrytou sílu. Pokud mantru dokážete opakovat soustředěně a dušeplně, můžete z ní tuto sílu získat.

Sebedisciplína

Tajně víme, že bez sebedisciplíny se neobejdeme, nic nedokážeme. A přesto, když přijde na věc, najednou někam zmizí.

Pranayama – síla dechu

Pranayama je tisíciletími oveřená technika energizujícího dýchání. Pomocí Pranayámy dokážeme rozproudit a kontrolovat životní energii, která je uvnitř nás kdesi uložena.

Samota

Pocit osamocení zažilo nebo bohužel stále zažívá mnoho z nás. Možná je to náznak toho, že je na čase zaměřit svou pozornost dovnitř sebe a na chvíli neklást důraz na společenský aspekt našeho života.

Detox mysli

Stejně tak jako se naše tělo potřebuje očistou odlehčit, musíme pravidelně odlehčovat i své mysli.

Tělo a duch

Už ve starém Řecku se říkalo "Kalos kagathos", neboli volně přeloženo "ideál harmonie těla a ducha".

Vědomí

Na vědomí se můžeme dívat jako na proud soustředěné energie naší bytosti. Pomocí vědomí se sjednotíme s různými částmi svého bytí.

Mantra Óm

Mantra je posvátná slabika, slovo, několik slov či věta, nesoucí v sobě určitou vibraci. Aum je matkou všech manter a vysvětluje se jako tzv. bezzvuký zvuk.

Tichá noc

Když mluvíme o tichu, máme pocit, že je ticho je něco pasivního, něco jako prázdnota. Ale ticho v sobě skrývá obrovskou sílu.

Co je meditace?

“Když meditujeme, ve skutečnosti vstupujeme do hlubší části naší bytosti. V ten okamžik jsme schopni vynést na povrch bohatství ukryté hluboko uvnitř nás.” —Sri Chinmoy

Vnitřní život

Existuje svět uvnitř nás, ve kterém se ve skutečnosti odehrává hlavní část našeho života. Co nám říká starodávná moudrost je to, že co se děje uvnitř nás, to se pak projeví vně.

Ztišení mysli

Jakmile dokážeme ztišit svou mysl alespoň na několik minut a učinit ji tichou a klidnou, uvnitř nás vysvitne nový svět, který je samotným kořenem osobního rozvoje každého z nás.

Inspirace

Inspiraci potřebujeme každý z nás. Každou špetku inspirace stojí za to sdílet s ostatními, protože nikdy nevíme, kdy ji budeme sami potřebovat.